Nasze zapachy

Nasze kolekcje

Nasze produkty

FAQs

Masz pytanie?

Z chęcią odpowiemy!

Zebraliśmy najczęściej zadawane pytania dotyczące produktów Bolsius, ale jeśli Twoje pytanie nie znajduje się na liście, skontaktuj się z nami, a z przyjemnością Ci pomożemy.

Skontaktuj się z nami

Używanie produktów

Prawidłowe wykorzystanie naszych świec ma kluczowe znaczenie, aby móc cieszyć się nimi w pełni. Czy zdajesz sobie sprawę, że nasze świeczki rustykalne powinny być umieszczone co najmniej 10 cm od siebie, aby uniknąć wycieków?

Usuń ręcznie kawałki, które możesz, a następnie połóż arkusz papieru kuchennego na pozostałej plamie i przetrzyj gorącym żelazkiem. Wosk świecy powinien się rozpuścić i przykleić się do papieru.

Jeśli plamy znajdują się na gładkiej powierzchni, skorzystaj z suszarki do włosów, aby delikatnie rozpuścić wosk. Następnie z łatwością usuń go za pomocą papieru kuchennego.

Należy upewnić się, że między świecami jest wystarczająco duża odległość- przynajmniej 10 cm.

Zawsze palić świece w odpowiednim świeczniku lub na podstawce odpornej na ciepło

Możesz podgrzać wosk i wylewać go na bieżąco, a pozostało zdrapać. Drugim sposobem jest zamrożenie wosku. Włóż kominek do zamrażarki na dobę, a potem zdrap z niego wosk.

Tak! Zawsze lepiej jest usunać papier z palącej się świecy niż go tam zostawić 🙂

Oczywiście! Nie chcemy wzniecić pożaru!

Moc zapachu jest dostosowana do ilości patyczków w zestawie. Jeśli uważasz, że aromat jest dla Ciebie intensywny, możesz używać mniejszej ilości patyczków.

Nie jest konieczne obracanie patyczków. Jakość patyczków w naszych dyfuzorach zapachowych jest na tyle dobra, że rozprowadzają piękny zapach w Twoim domu przez kilka tygodni.

W internecie można znaleźć różne sugestie dotyczące wykorzystania ceramicznych doniczek i świeczek tealight do podgrzewania pomieszczeń. Jednakże z przyczyn bezpieczeństwa związanych z paleniem świec nie zalecamy tego sposobu do ogrzewania domu.

Zawsze zalecamy zachowanie minimalnej odległości 10 centymetrów między świecami oraz korzystanie z odpowiednich śiweczników i podstawek na świeczki.

Również bardzo ważne jest, aby nigdy nie zostawiać świec bez nadzoru.

Tak, to jest możliwe. Zalecamy używanie specjalnej farby do świec.

Można nawet rysować na świecy tępym ołówkiem, o ile nie zarysowujemy zbyt głęboko.

Można także pomalować zewnętrzną część naszych szklanych naczyń zapachowych lub uchwytów na tealighty zwykłą farbą.

Tak, możesz, ale pamiętaj jednak, żeby usunąć etykietę przed zapaleniem świecy.

Jeśli spersonalizowałeś szklaną świecę, upewnij się, że nie ma wystającego papieru, który mógłby stykać się z płomieniem.

Teoretycznie tak, jednak zalecamy palenie ich w świecznikach czy na podstawkach. Chroni to przed nagrzewaniem się podłoża czy wyciekiem na niego wosku.

Recykling

Znajdziesz tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania odnośnie recyklingu naszych produktów.

Tak, mogą. Proces przemysłowego recyklingu szkła oddzieli ten materiał.

Jedynie szkło CleanLight nie może być wyrzucane do kosza na szkło, ponieważ jest wykonane z szkła borokrzemianowego.

Najprostszym rozwiązaniem jest umieszczenie szkła w piekarniku w temperaturze 70 stopni Celsjusza. Powinno to rozpuścić wszelkie pozostałości wosku, umożliwiając jego usunięcie lub ponowne wykorzystanie. Po opróżnieniu można dodatkowo wyczyścić szkło papierowym ręcznikiem.

Możesz także usunąć wosk za pomocą gorącej wody, ale upewnij się, że nie wpadnie on do odpływu.

Możesz wyrzucić go do kosza na śmieci lub ponownie wykorzystać. Możesz również sprawdzić, czy lokalna społeczność poszukuje pozostałego wosku, aby zrobić z niego nowe świeczki.

To oficjalnie odpad chemiczny, więc nie można go wylewać do zlewu. Jeśli nie podoba Ci się zapach, warto najpierw skonsultować się z sąsiadami i zobaczyć, czy chcieliby oni przyjąć produkt, albo przenieś go w inne miejsce w domu. Alternatywnie zalecamy umieszczenie dyfuzora w szopie/budzie i pozostawienie go tam, aż płyn całkowicie odparuje.

Nie, drewniane patyczki absorbują rozpuszczalniki z płynu w Twoim dyfuzorze zapachowym; nie są one odpowiednie dla środowiska i nie powinny być dodawane do odpadów zielonych do recyklingu. Zamiast tego, możesz wyrzucić je do zwykłego kosza na śmieci.

Ze względu na temperaturę topnienia wosku nie zaleca się tego, ponieważ wosk może zatkać odpływ po jego ostygnięciu. Podgrzewanie go w piekarniku lub płukanie gorącą wodą w zlewie są nadal najlepszymi opcjami.

Tak, można je wyrzucać do żółtych pojemników, czyli śmietników na tworzywa sztuczne.

Możesz wyrzucić je do tworzyw sztucznych, czyli żółtych pojemników.

Jeśli nie używasz wosku przeznaczonego do użytku outdoorowego wewnątrz pomieszczeń i nie widzisz sadzy (czarnego dymu) unoszącej się z knotu, to jest w porządku.

Jeśli samodzielnie robisz swoje świeczki, upewnij się, że używasz odpowiedniego rodzaju knotu.

Bolsius oświetla nasze drogi od 1870 roku. Wierzymy mocno, naszym obowiązkiem jest dbać o to, aby nasz świat pozostał miejscem, gdzie przyszłe pokolenia będą mogły żyć w zdrowiu i bezpieczeństwie.

– Vincent Kristen, COO, Bolsius

Zakres produktów Bolsius

Dostarczamy ogromny wybór świec w wielu różnych kształtach, rozmiarach, kolorach i zapachach. Dla każdej okazji i każdego sezonu. Oto najczęściej zadawane pytania dotyczące naszej gamy produktów.

Tak, może być. Szkło zostanie oczyszczone w procesie recyklingu. Tylko CleanLight nie może być wyrzucany do zielonego śmietnika, ponieważ jest zrobiony ze szkła borokrzemianowego.

Codziennie pracujemy nad innowacjami i poprawą naszych produktów. Jakość i bezpieczeństwo są dla nas najwyższym priorytetem.

Jeśli nasze świece nie spełniają Państwa oczekiwań, uprzejmie prosimy o wypełnienie formularza na naszej stronie kontaktowej. Nasz dział obsługi klienta skontaktuje się z Państwem tak szybko, jak to możliwe.

Pragniemy, aby nasi użytkownicy czerpali jak największą przyjemność z naszych świec. Dlatego serdecznie zapraszamy do dzielenia się wskazówkami i sugestiami.

Zachęcamy do skorzystania z formularza kontaktowego dostępnego na naszej stronie internetowej, aby podzielić się swoimi pomysłami lub sugestiami. Nasz dział obsługi klienta skontaktuje się z Państwem tak szybko, jak to możliwe.

Nasze produkty znajdziesz w największych sklepach stacjonarnych, sklepach online, jak i w przycmentarnych kioskach. Jeśli nie wiesz, gdzie w Twoim mieście znajdują się produkty Bolsius, napisz do nas! Podpowiemy, gdzie możesz nas znaleźć!

Nie posiadamy takich tealightów w sprzedaży.

My używamy wyłącznie aluminiowych pojemników, które najlepiej spełniają nasze surowe wymagania, które określamy dla naszych świec.

U nas znajdziesz świece na każdą okazję! Jesteśmy z Tobą w najważniejszych chwilach Twojego życia. Od początku – do końca.

Produkty Bolsius obejmują świece zapachowe i bezzapachowe, kominki do aromaterapii, woski, świece rustykalne, dyfuzory zapachowe, świece przeznaczone do gastronomii, a także wkłady, znicze oraz lampiony.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo jest dla nas najwyższym priorytetem. Dlatego wszystkie nasze produkty posiadają piktogramy, które wyjaśniają, jak poprawnie z nich korzystać.

Niezwykle istotne jest, aby używane podstawki były wykonane z materiałów niepalnych oraz aby zachować odpowiednią odległość między świecami (co najmniej 10 cm). W przypadku podstawek na tealighty ważne jest, aby umożliwić swobodne rozpraszanie się ciepła wydzielanego przez palącą się świecę. Dlatego takie podstawki nie mogą być zamykane ani uszczelniane.

Nasze akcesoria zostały starannie zaprojektowane, aby zapewnić optymalne spalanie się naszych świec i jednocześnie spełniać wszystkie standardy bezpieczeństwa. Dostępne są w różnorodnych wzorach, kształtach i materiałach, aby sprostać różnym potrzebom i preferencjom.

Receptury wkładów i zniczy Bolsius są dostosowane do spalania produktów na zewnątrz. Zapewniamy czyste spalanie do samego końca w warunkach dostosowanych do naszych produktów.

Oczywiście! Zawsze! Nie wolno zostawiać rozpalonej świecy bez nadzoru!

Najlepszym sposobem jest użycie gasidła, którym nakrywa się ogień od góry, odcinając tlen i gasząc w ten sposób płomień. Knot przestaje wtedy palić się bez żadnych resztek, nie odłamuje się, a zostaje pokryty nowym woskiem świecy na kolejne zapalenie.

Nigdy nie gasić świecy wodą!

Nie, jesli są certyfikowane. Kiedy kupujesz świece, zawsze upewnij się, że posiadają one oznaczenie jakości RAL. Oznacza to, że świece nie tworzą sadzy, a surowce są kontrolowane pod kątem zawartości benzenu czy toluenu. Gdy świece posiadają oznaczenie jakości RAL, nie musisz martwić się szkodliwymi składnikami.

Dowiedz się więcej na temat certyfikatu jakości RAL tutaj.

Bezpieczne użytkowanie

Bezpieczeństwo jest najważniejsze! Ciesz się blaskiem świec bez obaw i upewnij się, że stoją na stabilnej podstawie, w świeczniku lub na podkładce z dala od ciekawskich rąk. Kolejna wskazówka: nie umieszczaj ich w pobliżu źródła ciepła ani na słońcu i upewnij się, że zawsze są co najmniej 10 centymetrów od siebie. To zagwarantuje Ci najlepsze efekty spalania.

CleanLight

Znajdź odpowiedzi na pytania dotyczące CleanLighta

Nie zalecamy tego. Istnieje możliwość, że nadruk zblednieje, albo że woda dostanie się do środka pomiędzy podwójne ścianki.

Nie będzie żadnych pozostałości wosku, ponieważ wkładki spalają się całkowicie.

Jeśli chcesz wyczyścić szkło, najlepiej użyć ręcznika kuchennego lub miękkiej strony gąbki. Możesz dodać trochę ciepłej wody i mydła.

Nie zapomnij zdjąć płytki do knota przed czyszczeniem szkła. Zalecamy zdjęcie jej za pomocą drewnianej lub plastikowej łyżki. Nie używaj metalowych przedmiotów, mogą one uszkodzić szkło. Płytkę do knota można wyrzucić do kosza na śmieci.

Upewnij się przed ponownym użyciem, że szkło jest suche.

Na ten moment w sprzedaży mamy zielone i białe matowe szkło, ale pracujemy nad innymi kolorami, które wkrótcę się pojawią.

Na ten moment zestaw startowy jest dostępny tylko z aromatem gardenia&figa.

Nie, uchwyt jest wykonany ze szkła borokrzemianowego, specjalnego ręcznie robionego szkła, które jest odpowiednie do wysokich temperatur i będzie służyć przez długi czas.

W przypadku złamania się uchwytu nie można go zutylizować wraz z innymi szkłami. Lepiej wyrzucić go do zwykłego kosza na śmieci.

Ogólne

Napisz do nas maila, zadzwoń, napisz na naszych social mediach lub wypełnij formularz, abyśmy mogli się z Tobą skontaktować.

Codziennie w Bolsius pracuje około 1400 profesjonalistów, którzy pasjonują się rozwijaniem naszych świec. Dzięki naszemu ciągłemu wzrostowi, zawsze poszukujemy nowych talentów, aby wzmocnić nasz zespół.

Więcej dowiesz się tutaj.

Shop the look

Przygotowaliśmy specjalną selekcję zestawów do kupienia, aby zainspirować Twoją wyobraźnię, stymulować zmysły i ułatwić stworzenie swojej własnej przestrzeni. Ten wyjątkowy nastrój Bolsiusa jest na wyciągnięcie ręki!